04 - 04 - 2020

17.03.2020 Циркуляр

ukazВ связи с опасностью распространения коронавирусной инфекции COVID-19 во всех монастырях и храмах Северодонецкой епархии благословляется возносить прошения на сугубой ектении и молитву за Божественными литургиями и молебнами:

Еще молимся Тебе Господу Богу нашему, о еже явити нам милости Своя великия и уставити болезненное поветрие сие, недугующих же исцелити и здравие подати, молим Ти ся, услыши и помилуй

Еще молимся, о еже умирити смятение людское и страхования всяческая, упованием твердым оградити верных Своих, мир же и любовь вселити в сердца наша, молимтися, Господи, услыши и помилуй.

Молитва

Господи Боже наш, услыши ны, грешныя и недостойные рабы Твоя, с высоты святого престола Твоего, благость Твою грехами своими прогневавших и милосердие Твое от себе удаливших. Не взыщи с рабов Твоих, и отврати страшный гнев Твой, праведно на ны движимый, утоли пагубное наказание, отрыни меч Твой страшный, невидимо и безвременно нас поражающий, и пощади убогия и слабыя рабы Твоя, и не обрекай на смерть души наша, в покаянии прибегающия с сокрушенным сердцем и со слезами к Тебе, Богу Милосердному, мольбам нашим внимающему и покаяние подающему. Яко у Тебе Единого милость и от Тебе спасение, Боже наш, и Тебе славословие приносим, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

+ Никодим

Митрополит Северодонецкий и Старобельский