28 - 06 - 2022

IMG 0104

Расписание богослужений

IMG 8925

Православный календарь

Календарь

Слово на вручення жезла єпископу Новопсковському Іринарху

220Преосвященний єпископе Іринарх! 

Прийми сердечні поздоровлення з визначною подією у твоєму житті — Таїнством Архієрейської хіротонії, коли дією Божественної благодаті ти став причасником апостольського служіння в Церкві Христовій.

«Святим Духом всяка душа живиться», — такими словами оспівує народ Божий Того, Хто веде його до життя у блаженній вічності. Без Духа-Утішителя усе навколо стає засушливою пустелею, де гине все живе. Не дарма святі отці уподібнюють Матір Церкву до Євангельського колодязя патріарха Іакова. Вона має вдосталь живої води, здатної повернути до життя і відновити сили подорожуючих до Небесної Вітчизни. І ти, Преосвященний собрате, прийнявши сьогодні жереб єпископства, повинен бути спроможним дістати цю воду з глибини і подати спраглим. Для цього тобі треба бути вправним і твердим у слові благовістя, черпати досвід Священного Передання в писанні богодухновенних мужів і не втрачати жодної нагоди робити це. Пам’ятай також про необхідність стояти понад людськими розділеннями і чварами, знаючи, що Бог посилає дощ на праведних і на неправедних (Мф. 5:45). 

Цього знаменного дня, Дух Святий наповнив тебе Своїми дарами, ніби сосуд, щоби по вірі у Пастиреначальника Христа, з утроби твоєї потекли ріки води живої (див. Ін. 7:38). Святитель Іоанн Златоуст з цього приводу пише: «Благодать Духа, коли увійде в душу та утвердиться в ній, тече сильніше будь-якого джерела, не зменшується, не вичерпується і не зупиняється. Таким чином, щоб показати і невичерпність дару благодаті, і разом з тим її невимовну дію, Він [Господь] назвав її джерелом і ріками … та змалював у вигляді течії. І всілякий побачить істину сказаного, якщо уявить собі мудрість Стефана, мову Петра, силу Павла, — як ніщо їх не зупиняло і не утримувало – ні лють народна, ні піднесення тиранів, ні козні демонів, ні щоденні смерті, і як навпаки, вони, ніби ріки, що несуться з великою силою, захоплювали слідом за собою» й інших. То ж приєднуючись до сонму наступників апостольських, будь для ввіреної тобі пастви джерелом, з якого ідуть потоки Божої благодаті. Не став своєю недбалістю перепони на шляху живої води, не давай міліти або заболочуватися цим потокам, щоб твоя паства могла зростати, як дерево, посаджене при витоках вод, що плоди свої дає в час свій і лист його не опадає (Пс. 1:3). 

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, тобі визначено бути єпископом Новопсковським, вікарієм Сєвєродонецької єпархії. В попередні роки тобі доручалися різні відповідальні послухи, які загартовували твою вірність і випробовували готовність до ієрархічного служіння. Добрим учителем і наставником тобі був Високопреосвященніший митрополит Сєвєродонецький і Старобільський Никодим. Сьогодні ти покликаний стати його найближчим помічником в управлінні єпархією. Довірся йому як своєму отцю і на новому послусі будь добрим соработником в його архіпастирських трудах. 

Тепер, взувши ноги в готовнiсть благовiстити мир (Еф. 6:15), прийми цей єпископський жезл як опору на майбутньому шляху. Зійди на цю кафедру і подай своє перше святительське благословення тим, хто в гарячій молитві просив Всемогутнього Бога зміцнити тебе у Своїй благодаті і став свідком твоєї особистої П’ятидесятниці. 

+ОНУФРІЙ

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ, 

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ 

28 серпня 2020 року

м. Київ

ПРАВЯЩИЙ АРХИЕРЕЙ
Youtube

youtube

Telegram

telegram

Instagram

Instagram

VK

vk

Facebook

facebook

Наш баннер

 

katalog ssilok

arxiv

6320354
Сегодня
Вчера
Всего
268
2477
6320354

Спутниковое телевидение Луганск. Ресиверы. Т2 приставки. Установка. Настройка. Сервис Спутниковое телевидение Луганск Установить спутниковую антенну луганск, спутниковое тв в луганске, спутниковое тв без абонплаты Луганск